Scandlines oferuje bardzo wygodną formę transportu do Skandynawii dla wszystkich Klientów, począwszy od firm transportowych, kończąc na indywidualnym ruchu turystycznym. Główne połączenia promowe obejmują:

 

Puttgarden – Rødby
Rostock – Gedser
Puttgarden – Rødby – Helsingør – Helsingborg
Rostock – Gedser – Helsingør – Helsingborg

 

Oferowane jest także połączenie:

Puttgarden – Rodby + most Oresund
Rostock – Gedser + most Oresund

 

Przeprawa z mostem Oresund

Dzięki nowo wprowadzonym biletom przez cieśninę Sund będą Państwo mogli połączyć ze sobą korzyści wynikające z elastycznej i wygodnej przeprawy promowej przez Morze Bałtyckie na jednej z linii do Danii, z bezpośrednim dostępem do południowej Szwecji przez Most nad Sundem. Kupon na przejście przez most zawarty jest już w bilecie na prom i jest wydawany przy pierwszej odprawie w porcie. Główna korzyść dla Państwa polega na tym, że nie potrzebna jest ani gotówka, ani karta kredytowa, aby przejechać przez most.


 

Bilety łączone

 

Dzięki biletom przez cieśninę Sund można połączyć przeprawę promową przez Morze Bałtyckie na jednej z linii do Danii z bezpośrednim dostępem do południowej Szwecji przez Most nad Sundem. Kupon na przejście przez most zawarty jest już w bilecie na prom i jest wydawany przy pierwszej odprawie w porcie.
Ważna informacja: Nie jest możliwe rozpoczęcie podróży od strony Szwecji, a jedynie od strony Puttgarden lub Rostock.
 

 

Więcej przepraw

 

Więcej przepraw możecie Państwo dokonywać na stronie internetowej: www.promy-skandia.pl.

 

Informacje o portach niemieckich
 

Port w Rostock

To trzeci co do wielkości po Lubece i Kilonii niemiecki port morski położony nad Bałtykiem. Stąd Scandlines oferuje rejsy do Gedser w Danii oraz do Trelleborga w Szwecji. Rejs do Trelleborga trwa 6godzin podczas dnia, natomiast rejsy nocne – 7godzin i 30minut. Na trasie Rostock – Gedser promy pływają co 2 godziny i trwają również około 2 godzin. Dzięki temu w prosty i szybki sposób można dotrzeć do Kopenhagi w Danii,  jednej z piękniejszych Skandynawskich stolic.

Adres: Zum Fährterminal 1, 18147 Rostock Überseehafen, Niemcy

 

Zobacz na mapie.

 

Dojazd do portu 
Autostradą A19 bezpośrednio do portu morskiego. Piesi korzystają z połączenia koleją dojazdową S-Bahn Hauptbahnhof-Seehafen (Dworzec Główny – Port Morski) lub jadą od Hauptbahnhof (Dworca Głównego) tramwajem linii 4 do przystanku Dierkower Kreuz, potem autobusem miejskim linii 19 lub 21 do Seehafen (Dworca Morskiego). Na przejście z dworca autobusowego, względnie z dworca kolei dojazdowej do terminalu promowego potrzeba około 20 minut. Zobacz na mapie. 

 

Port w Puttgarden

jest najbardziej wysuniętym na północ portem Niemiec, z którego Scandlines oferuje co pół godziny rejsy do RØdby w Danii. Rejs trwa 45 minut.
Stąd Scandlines oferuje też połączenie do Szwecji korzystając z tras Puttgarden – Rødby i Helsingør – Helsingborg. Wykupuje się wówczas tzw. bilet szwedzki.

Adres: Fährhafenstrasse, 23769 Puttgarden, Niemcy

 

Zobacz na mapie.

 

 

Dojazd do portu
Z kierunku Hamburg autostradą A1, potem drogą E47 (B207) bezpośrednio do portu promowego na wyspie Fehmarn. Niezmotoryzowani korzystają z autobusu Kilonia – Puttgarden, a podróżujący z Hamburga/Lubeki – z pociągów międzynarodowych i pociągów InterRegio. Zobacz na mapie.

 

Port w Gedser

Adres: Jernbanevejen 1, 4874 Gedser, Dania

 

Port w Rødby

Færgestationsvej 5, 4970 Rødby, Dania